Odkurzacz ogrodowy do liści

Każdy teren zielony, czy to mała działka, czy przydomowy ogród, wymagają uporządkowania przed zimą. Idealnym pomocnikiem w tego typu pracach jest odkurzacz ogrodowy. Urządzenie to jest na tyle uniwersalne, że możemy go używać przez cały rok. Nie służy on wyłącznie do sprzątania liści, ale pomaga pozbyć się ścinków skoszonej trawy, małych gałązek czy zalegającego piasku. Zimą można za pomocą węższej końcówki dmuchawy, usunąć świeżo opadnięty śnieg. Odkurzacz ogrodowy wyposażony w rozdrabniacz, dodatkowo pomoże nam zmniejszyć ilość odpadów organicznych z naszego terenu. Jest to idealne urządzenie dla starszych osób, które mogą mieć problemy z grabieniem, zamiataniem oraz schylaniem się.

Odkurzacz ogrodowy
Odkurzacz ogrodowy do liści / Jaki wybrać i kupić?

Zasada działania odkurzacza ogrodowego jest dokładnie taka sama jak w przypadku domowych odkurzaczy. Liście są zasysane do worka, który stanowi jego główną część. Urządzenia można używać również jako dmuchawy, która jest przydatna w szczególności kiedy mamy mokre liście. Dmuchawą możemy je poderwać i przedmuchać w jedno miejsce, co przy okazji nieco je osuszy i ułatwi zasysanie do worka. Przydatny jest także skrobak, którym możemy usunąć zaschnięte liście, które przywarły do powierzchni.

Jaki odkurzacz ogrodowy wybrać?

Rodzaj zasilania – w sklepach możemy wybierać pomiędzy modelami spalinowymi i elektrycznymi (rzadziej można spotkać odkurzacze z akumulatorami). Te pierwsze mają większą moc i sprawdzą się świetnie w dużych ogrodach i na działkach oraz wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do elektryczności. Odkurzacze spalinowe są dosyć hałaśliwe i mogą dokuczać wydobywające się z nich spaliny, ale brak kabli daje dużą swobodę poruszania się. Na mniejszych terenach i w przydomowych warunkach sprawdzi się urządzenie elektryczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że tego odkurzacza nie możemy używać podczas deszczu oraz na wilgotnym podłożu. Najlepiej aby wybrany model posiadał również zabezpieczenie w postaci wyłącznika termicznego, który uchroni silnik przed przegrzaniem. Do jego uruchomienia potrzebne jest jednak źródło prądu.

Moc – wielkość tego parametru dobieramy w zależności od powierzchni ogrodu. Im większy teren, tym większa powinna być moc odkurzacza. Od jego mocy uzależniona jest szybkość zasysania. Zazwyczaj odkurzacze spalinowe mają większą moc, niż modele elektryczne.

Worek – ma przeważnie pojemność w przedziale od 25 do 70 litrów. Jego rozmiar dobieramy do ilości zbieranych odpadków i swoich możliwości fizycznych. Trzeba zwrócić uwagę na łatwość opróżniania worka – powinien mieć suwak na dole.

Waga – nie może być zbyt wysoka. Średnia waga odkurzacza ogrodowego jest w przedziale od 4 do 6 kg. Ważne jest także mocowanie pasów, dzięki którym nosimy urządzenie. Mogą być zakładane przez ramię lub do noszenia na plecach. Ciężkie modele są zazwyczaj wyposażone w kółka.

Dmuchawa i rozdrabniacz – to dodatkowe opcje, w które może być wyposażony odkurzacz ogrodowy. Dzięki dmuchawie wymieciemy wszelkie odpadki z zakamarków, uprzątniemy ścieżki na naszym terenie, czy domowym tarasie. Z kolei rozdrabniacz umożliwia nam przerobienie liści i gałązek na naturalny kompost.

Cena odkurzacza ogrodowego

Odkurzacz ogrodowy kupimy już za nieco ponad 100 złotych.

Author :

0 thoughts on “Odkurzacz ogrodowy do liści

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *