Jaki odkurzacz do liści wybrać i kupić?

Odkurzacz do liści to urządzenie pomocne przy sprzątaniu ogrodu czy działki. Pozwala ono łatwo i szybko pozbyć się opadniętych liści z drzew i krzewów. Za pomocą odkurzacza możemy oczyścić nie tylko trawnik, ale również chodniki oraz teren wokół domu. Urządzenie działa na zasadzie zasysania liści do specjalnego worka, co jest znacznie efektywniejsze, niż tradycyjne grabienie i zamiatanie. Dzięki odkurzaczowi możemy pozbyć się nie tylko pożółkniętych liści, ale również wyczyścimy nasz teren z drobnych gałązek, ściętej trawy, szyszek, żołędzi oraz piasku zalegającego na ścieżkach i tarasie.

Odkurzacz do liści
Odkurzacz do liści

Jaki odkurzacz do liści wybrać i kupić?

Moc – im większy mamy ogród, tym większa powinna być moc naszego odkurzacza. Spowoduje to szybsze i efektywniejsze zasysanie liści. Większą moc mają modele spalinowe, których używa się na większych powierzchniach terenu. Trzeba jednak pamiętać, o tym że są one cięższe i bardziej hałaśliwe. Z kolei odkurzacze elektryczne lepiej sprawdzą się w nieco mniejszych ogrodach i wszędzie tam gdzie jest dostęp do źródła prądu. Ważne aby wybrany model był wyposażony w wyłącznik przeciążeniowy, który reaguje na podwyższoną temperaturę. Zapobiegnie to przegrzaniu się urządzenia, podczas zbyt długiej pracy. Elektryczne odkurzacze do liści nie wymagają częstej konserwacji, pracują cicho i są proste w użyciu.

Waga – zazwyczaj odkurzacz waży pomiędzy 4 a 6 kg. Im mniej, tym lepiej. Większość odkurzaczy jest także wyposażona w specjalny pas do przewieszenia przez ramię lub kółka, jeśli wybrany model jest naprawdę ciężki. Na rynku można dostać również odkurzacze z zamontowanymi szelkami, dzięki którym nosimy urządzenie na plecach, tak samo jak zwykły plecak.

Worek – warto wybrać model z pojemnym workiem, ponieważ dzięki temu rzadziej będziemy musieli go opróżniać. Trzeba jednak pamiętać o tym, że im większa pojemność worka, tym będzie on potem cięższy do noszenia. Dobrze by wybrany model posiadały worek z wygodnym suwakiem, którym opróżniamy całą jego zawartość. W sklepach można dostać odkurzacze z workiem o pojemności od 25 do 70 litrów.

Rozdrabniacz – odkurzacze do liści mogą być wyposażone w rozdrabniacz do liści i gałązek. Zmniejsza on ilość miejsca zajmowanego przez odpady ogrodowe, ponad dziesięciokrotnie. Dodatkowo pocięte liście i gałęzie są doskonałym kompostem dla innych roślin. Elementem tnącym mogą być łopatki z tworzywa sztucznego, bądź stalowe noże. Warto pamiętać także o tym, by przypadkowo nie wciągnąć do odkurzacza kamieni, gdyż może to uszkodzić element tnący rozdrabniacza.

Sterowanie – dobrze by wybrany odkurzacz posiadał włącznik, który trzeba dociskać, by urządzenie pracowało. Jest to bezpieczniejsza opcja, która przydatna jest w szczególności przy odkurzaczach o dużej mocy, gdzie niekontrolowana siła ssąca może, przez przypadek wsysać niepożądany obiekt. Daje to również gwarancję, że nie odłożymy nie wyłączonego urządzenia.

Opcja dmuchawy – to przydatna funkcja, dzięki której możemy zdmuchiwać liście w jedno miejsce. Zastępuje to tradycyjne zamiatanie. Dzięki tej opcji możemy także wydmuchać liście z zakamarków, do których trudno dotrzeć odkurzaczem.

Cena odkurzaczy do liści

Odkurzacz do liści kupimy już za około 100 złotych.

Author :

0 thoughts on “Jaki odkurzacz do liści wybrać i kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *